مدل ها و ظرفیت های ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی خانگی

یکی از وسایل منزلی که در سال‌های اخیر به محبوبیت آن افزوده شده است، ماشین ظرفشویی خانگی است که می‌تواند همه ظروف را در مدت زمان کمی شسته و تحویل دهد. ماشین‌های ظرفشویی خانگی تحت نظر استاندارد برندهای مختلف با ظرفیت‌های متنوع به بازار عرضه می‌شوند تا هر خانواده بسته به نیاز خود بهترین مدل را خریداری نمایید. در این مقاله از نیلونت قصد داریم به بررسی انواع ظرفیت های ماشین ظرفشویی خانگی بپردازیم.

ماشین ظرفشویی خانگی چیست؟

همانطور که از ماشین ظرفشویی خانگی پیداست، به ماشینی گفته می‌شود که از آن برای تمیز کردن ظروف کثیف استفاده می‌کنند. برای اینکه ماشین ظرفشویی خانگی بهترین نتیجه را داشته باشد، معمولا توصیه می‌شود که ظروف بدون هیچ ته مانده غذایی داخل آن قرار گیرد و از ژل ماشین ظرفشویی مرغوب استفاده شود. برای داشتن اقتصادی‌ترین انتخاب، ابتدا باید نیازهای خود را بررسی کرده و بسته به ظروف کثیف بهترین مدل را انتخاب کنید. به طور مثال برای خانواده‌های کوچکی که اهل مهمانی نیستند، ماشین ظرفشویی 6 نفره مناسب است اما اگر مهمانی‌های زیادی برگزار می‌کنید، می‌توانید ماشین ظرفشویی 12 نفره خریداری کرده و از آن برای تمیز کردن ظروف کمک بگیرید.

ظرف ها داخل ماشین ظرفشویی خانگی

ماشین ظرفشویی مناسب 6 الی 8 نفر

اگر خانواده‌ای کوچکی داشته و یا مهمانی‌های بزرگی برگزار نمی‌کنید، ماشین ظرفشویی 6 الی 8 نفره می‌تواند پاسخ گوی نیاز شما باشد. این ماشین‌ها فضای کمی را اشغال کرده و می‌توانید به راحتی آن‌ها را بر روی بخشی از سطح آشپزخانه قرار دهید. به این مدل ماشین ظرفشویی رومیزی گفته می‌شود و قیمتی مناسب‌تر از مدل‌های ایستاده دارد. در هر بار استفاده می‌توانید بین 70 الی 110 ظرف را شست و شو دهید که البته در برخی از مدل‌ها، این اندازه کمی بیشتر بوده و به 120 مورد می‌رسد. در هنگام خرید ماشین ظرفشویی خانگی حتما امکانات آن را بررسی کنید تا مناسب ظروف چرب هم باشد.

ماشین ظرفشویی برای 12 نفره

اگر ماشین ظرفشویی 6 نفره برای نیاز شما کوچک است، مدل 12 نفره می‌تواند گزینه خوبی به شمار رود. در هر بار استفاده می‌توان تا 144 ظرف را با آن شست و شو داد اما در صورتی که ظرف کمتری برای شست‌و‌شو داشته باشید، می‌توانید نصف این تعداد را در ماشین قرار داده و آن را روشن کنید. ماشین ظرفشویی می‌تواند بدون هیچ مشکلی ظروف را تمیز کرده و تحویل دهد.

ماشین ظرفشویی 14 نفره

بزرگ‌ترین نوع ماشین ظرفشویی خانگی موجود در بازار، ماشین ظرفشویی 14 نفره است که برای خانواده‌های پر جمعیت مناسب بوده و می‌تواند در هر بار استفاده 160 ظرف را تمیز کند. این مدل‌ها معمولا طوری طراحی می‌شوند که مصرف آب و انرژی کمتری داشته باشند. برای خرید این نوع ماشین ظرفشویی هم باید بررسی کنید که قابلیت شستن ظروف چرب را داشته باشد تا در حین استفاده دچار مشکل نشوید.

ماشین ظرفشویی

تفاوت ماشین ظرفشویی صنعتی و خانگی

ماشین ظرفشویی صنعتی و ماشین ظرفشویی خانگی ماشین‌هایی با نام و ظاهر مشابه هستند اما عملکرد آن‌ها بسیار متفاوت است. در این بخش مهم‌ترین تفاوت بین این دو مدل را بررسی می‌کنیم:

  • مصرف شوینده: قاعدا در مدل های صنعتی ماشین ظرفشویی، مصرف شوینده با توجه به ظرفیت ماشین بالاتر است. اگر به دنبال شوینده ظرفشوی با کیفیت و قیمت مناسب ما به شما برند اسیمن را پیشنهاد می دهیم.
  • چرخه شستشو: ماشین ظرفشویی صنعتی دارای چرخه شستشوی کوتاه بوده و مدت زمان متوسط ​​آن 90 ثانیه است که بهره وری بالاتری نسبت به ماشین خانگی دارد.
  • ظرفیت روزانه: ظرفیت شست و شوی یک ماشین ظرفشویی صنعتی که بر حسب تعداد بشقاب یا لیوان در ساعت اندازه گیری می‌شود، بسیار بیشتر از ماشین ظرفشویی خانگی است. ماشین ظرفشویی صنعتی به طور کلی در مدل‌های مختلف با ظرفیت‌های بالا تولید می‌شود که برای آشپزخانه‌های بزرگ، ماشین ظرفشویی ریلی و برای آشپزخانه‌های کوچک‌تر، مدل زیرکانتری مناسب است.
  • تعویض آب: در حالی که ماشین ظرفشویی خانگی پس از چرخه شستشو، آب را از خروجی به سمت بیرون هدایت می‌کند، ماشین ظرفشویی صنعتی اینگونه نیست. این ماشین پس از اتمام چرخه شست‌و‌شو، آب گرم را نگهداری کرده و با ضدعفونی کردن آن، برای ظروف بیشتری استفاده میکند.
مدل ها و ظرفیت های ماشین ظرفشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top